faaliyet raporu

AMAÇ VE HEDEFLERİ

0-18 yaş arası çocuk ve gençleri koruma amaçlı koruyucu ruh sağlığı, iyilik hali ve pozitif psikolojik sağlamlaştırma çalışmaları yapma; çocuklarla ilgili olumsuz uygulamaların önlenmesi, onların yeniden topluma kazandırılmaları, aileye dönüştürülmelerinin sağlanması ve sosyal rehabilitasyonlarının tamamlanması sürecinde desteklenmesi, 18 yaşını doldurduğu için kurumlardan ayrılmak zorunda olan gençlerin de topluma tutunmalarına yardımcı olmak ve yalnız kalmalarını engellemek derneğimizin genel amacıdır.

 TEMEL POLİTİKA VE ÖNCELİKLERİ

Toplumsal değerlerin üretilmediği ve hızla tüketildiği günümüzde sosyal sermayelerimizi arttırmak ve mağdur olanlara sahip çıkmak için bir grup iş adamı, iş kadını, devlet memuru, anne, esnaf, eğitimci, sağlıkçı, akademisyen ile birlikte hareket etmek dernek politikamızdır.

Gençleri koruma amaçlı koruyucu ruh sağlığı, iyilik hali ve pozitif psikolojik sağlamlaştırma çalışmaları yapma; çocuklarla ilgili olumsuz uygulamaların önlenmesi, onların yeniden topluma kazandırılmaları, aileye dönüştürülmelerinin sağlanması ve sosyal rehabilitasyonlarının tamamlanması derneğimizin önceliğidir.

YETKİ GÖREV SORUMLULUKLAR

HAYDİ TUT ELİMİ DERNEĞİ 2013-2014 YILI YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Prof. Dr. Nevzat Tarhan – Başkan, Dr. Nebiye Yasar –Başkan Yardımcısı, Ayşe Banu Güngenci — Genel Sekreter, Halide ÇIRPIN, Barış SÜREKLİ, Hande ERTAŞ, Fatma TURAN,

YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

Prof. Dr. Mustafa Kemal ÖZSOY

Prof. Dr. Sevil Atasoy, Cemalnur SARGUT, Yard. Doç. Cumhur Taş, İlknur DEMİR, Sevil DEVELİ, Meliha TOPAL

DENETİM KURULU

Murat KOŞAR, Lale ERDEM, Semra BARİBOĞLU

MALİ YÖNETİM

Dernek bütçesinden yapılacak olan personel giderleri, kızlarımıza yapılacak olan yardımlar için harcanan paraların kontrolü dernek saymanı tarafından yapılmaktadır, mali evrak takibi de Mali Müşavir Veli Yöntem ile ortaklaşa çalışılarak yapılmaktadır.

FAALİYET BİLGİSİ TABLOSU

faaliyet tablosu